W przypadku skanowania, druku 3D oraz wyświetlania 3D jest kilka różnych kwestii związanych z bezpieczeństwem. Co ważne, nie tylko z bezpieczeństwem zdrowotnym, ale także dotyczącym przechowywania danych oraz bezpieczeństwem jakie możemy zyskać korzystając najnowszych technologii.

Czy skanowanie 3D jest bezpieczne?

 

Najczęstszym pytaniem, jakie słyszymy jest – czy skanowanie 3D jest bezpieczne? Ogólnie możemy stwierdzić, że tak. W zależności od skanowanego elementu wykorzystywane są różne techniki i metody skanowania. Skanery najczęściej wykorzystują technologię laserową lub technologię światła strukturalnego. Do wykonywania skanów stosowana jest także metoda fotogrametrii.

W przypadku powyższych metod skanowania nie stwierdzono, by miały one wpływ na zdrowie ludzi. Ponadto w przypadku zastosowania ich w medycynie, w przeciwieństwie do tomografów komputerowych nie wytwarzają one promieniowania.  

Czy drukowanie 3D jest bezpieczne?

 

Samo drukowanie jest czynnością dosyć prostą, nie wymagającą obsługi podczas powstawania elementu. Należy jednak zachować zalecenia producentów drukarek w związku z powstającymi podczas procesu podgrzewania lotnymi związkami organicznymi (LZO) oraz nano cząsteczkami:

– drukujemy tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu

– wybieramy wysokiej jakości filamenty

– przestrzegamy zakres pracy zalecany przez producenta

Przeczytaj cały artykuł na temat bezpieczeństwa w druku 3D.

 

Czy oglądanie filmów 3D jest bezpieczne?

 

Wiele osób, które oglądają filmy w technologii 3D twierdzi, że ich to męczy. Niektóre osoby mają problem z ostrością widzianego obrazu inni za to mówią, że po skończonym seansie mają ból, lub zawroty głowy.

Receptą na tego typu dolegliwości jest skrócenie czasu oglądanych filmów 3D. Sugeruje się także powiększenie ekranu, na którym oglądane są materiały 3D.

 

Czy posiadanie skanu 3D swojej sylwetki jest bezpieczne?

 

Posiadanie skanu sylwetki swojego ciała jest nowością, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Dopiero skaner HUBO pozwolił na zrobienie dokładnych skanów 3D będących dostępnych dla powszechnych użytkowników. W jaki sposób zadbaliśmy o bezpieczeństwo zeskanowanych danych?

Skan 3D sylwetki jest przechowywany na Twoim smartfonie i jest zabezpieczany w taki sam sposób w jak dane dostępowe do aplikacji bankowych. Dostęp do aplikacji HUBO możesz uzyskać za pomocą skanera linii papilarnych lub danych podanych podczas logowania. Co ważne, nie wykorzystujemy Twoich danych, gdyż są one Twoją własnością.

Chcąc wykorzystać swój skan w e-sklepie, w aplikacji siłowni lub w zastosowaniach medycznych dane na temat Twojej sylwetki przekazywane są tylko w minimalnej ilości potrzebnej do skorzystania z usługi danej firmy. Dane te są także zaszyfrowane, by nie dostały się w niepowołane ręce.

 

Jak widzimy na przykładach powyżej nowe technologie są wdrażane tak, by były możliwie najbezpieczniejsze dla użytkowników końcowych. Stosując się do zaleceń producentów możemy być pewni że nic nie grozi nam, ani najbliższym.