Posiadanie modelu swojej sylwetki otwiera nam nowe możliwości korzystania z dobrodziejstw komputerów oraz Internetu. HUBO to rewolucja, która zmienia zwyczaje zakupowe konsumentów oraz medycynę.

Zalety posiadania modelu 3D sylwetki

Czy nie marzyło Ci się robienie zakupów w Internecie, bez zastanawiania się, czy dane spodnie lub sukienka będą na Ciebie pasować? Każdy z nas jest inny i producenci ubrań w końcu zaczynają rozumieć, że to nie my mamy dopasowywać się do ubrań, a to ubrania mają się dopasowywać do nas.

W końcu przestaniemy tracić czas na przeszukiwanie odzieży, by na końcu procesu zakupowego dowiedzieć się, że produktu w naszym rozmiarze nie ma na stanie, lub nie jest on w ogóle produkowany. Posiadając profil 3D swojej sylwetki sklep od razu zaproponuje nam ubrania, które do nas pasują. Kupując ubrania online będziemy mieli także pewność, że nie będziemy musieli ich zwracać ze względu na rozmiar, co zaoszczędzi nam czas i nerwy związane z pakowaniem, czekaniem w kolejce na poczcie, a także związane z oczekiwaniem na decyzję sklepu o dokonaniu zwrotu pieniędzy – nie są „zamrażane” na dłuższy okres czasu.

Kolejnym zastosowaniem skanu wykonanego przez skaner HUBO, to aplikacje medyczne. Lekarz badając zmiany naszych skanów, będzie mógł ocenić jak dany zabieg wpłynął na nasze zdrowie i wygląd, a bazując na danych ze skanów 3D będzie mógł podjąć właściwą decyzję dotyczącą kontynuacji, lub zmiany leczenia. Dokładność modelu pozwoli także na wykonywanie protez, wiernie odpowiadających wzorcowi. Jednocześnie w medycynie estetycznej za pomocą modelu 3D lekarz będzie mógł zobrazować proponowane zmiany zabiegu. Koniec z zabiegami upiększającymi „w ciemno”. Teraz To Ty będziesz decydować jak będziesz wyglądać.

Z modelu 3D skorzystają także osoby chodzące na siłownię, czy zajęcia fitness. Porównując swoje skany 3D będziesz w stanie ocenić, czy dane sesje treningowe wpływają na Twój wygląd w pożądany sposób. Pozwoli to na dobranie planów treningów tak, aby konkretne partie ciała były rzeźbione w sposób równomierny, pasujący do całej sylwetki. Jednocześnie nic nie motywuje bardziej, niż efekty, które widzimy w postaci graficznej. Samopoczucie to jedno, ale zobrazowany zmniejszony obwód w pasie, to coś zupełnie innego.

Swój model 3D możesz oczywiście wykorzystać w druku 3D. Możesz wydrukować całą swoją postać lub wybrany jej fragment. Innowacyjność rozwiązania sprawia, że w pierwszej kolejności skorzystają z niego agencje eventowe. Podczas targów, czy wydarzenia będzie można zeskanować odwiedzające osoby i później wysłać im pamiątkowe figurki ich samych. Niesamowite prawda?

Podsumowanie

Czy zatem warto posiadać swój model 3D sylwetki? Oczywiście, że tak. Skaner HUBO otwiera przed Tobą nowe możliwości, jednocześnie zachowując poufność danych. Zrobionym skanem będziesz mogła, lub mógł posługiwać sie na wiele sposobów korzystająć z dobrodziejstw technologii.